صفحه اصلی | اخبار | سوالات متداول | ارتباط با ما

افتتاحیه نخستين دوره رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام حمید احمدی، مدیر کل آموزش معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری مراسم افتتاحیه نخستين دوره رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت در روز  18 اسفند ماه خبر داد.


وی با بیان این که این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی برگزار می شود، خاطر نشان کرد: مراسم افتتاحیه روز پنجشنبه از ساعت 10 تا 12 صبح در دانشکده علوم حدیث قم برگزار خواهد شد.


حجت الاسلام احمدی با اشاره به برگزاری نخستين دوره پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت اظهار كرد: اين رشته با پيگيری‌های دانشكده علوم حديث و حوزه نمايندگی ولی فقيه در امور حج و زيارت و در مقطع كارشناسی ارشد به تصويب وزارت علوم رسيده است و از امسال برای نخستین بار در دانشكده علوم حديث(قم)، برگزار می‌شود.


وی با بیان این که رشته ارتباطات از نيم سال دوم آغاز می شود، افزود: طلاب دارای سطح دو و يا كسانی كه دارای مدرك كارشناسی معتبر از مراكز آموزش عالی به همراه مدرك سطح يك حوزه باشند در این دوره ها حضور دارند.


مدیر کل آموزش معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: دانشجويان اين دوره به عنوان بورسيه نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت بوده و در پايان دوره به شركت‌كنندگان مدرك رسمی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اعطا می‌‌شود.


وی عنوان كرد: افراد پس از موفقيت در اين دوره می‌توانند به عنوان روحانی كاروان يا كارشناس حوزه تبليغ در سفرهای زيارتی حج و زيارت مشغول فعاليت شوند.


حجت الاسلام احمدی با بیان این که زمان نام نویسی در این دوره تا دی ماه سال جاری بود، خاطر نشان کرد: در این دوره 440 نام نویسی کردند که از این میان 45 نفر در مرحله نخست امتیاز لازم را بدست آورند و برای مصاحبه دعوت شدند.
وی یادآور شد: هم اینک 24 نفر به عنوان پذیرش شدگان نهایی سال تحصیلی خود را در دانشکده علوم حدیث قم آغاز خواهند کرد.
 
17 اسفند 1390 11:42 صبح

ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.