صفحه اصلی | اخبار | سوالات متداول | ارتباط با ما

پیش ثبت نام اینترنتی عتبات عالیات آغاز شد

متقاضيان تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از 30 آذر ماه تا 30 دي ماه هستند، مي‌توانند براي نام نويسي جهت اعزام به عتبات عاليات با رعایت موارد اعلام شده و با تكميل فرم مربوطه در سايت http://atabat.haj.ir براي خود وهمراهانشان اقدام كنند. ...


 سازمان حج و زيارت در جهت ايجاد رفاه و سهولت بيشتر براي متقاضیان و بمنظور پیشگیری از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زيارتي عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زيارتي، اقدام به ایجاد سامانه پيش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات كرده است.

براساس اين گزارش، متقاضيان تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از 30 آذر ماه تا 30 دي ماه هستند، مي‌توانند براي نام نويسي جهت اعزام به عتبات عاليات با رعایت موارد اعلام شده و با تكميل فرم مربوطه در سايت http://atabat.haj.ir براي خود وهمراهانشان اقدام كنند.

شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 9 آذر ماه تا روز سه‌شنبه ساعت 24 روز 14 آذر ماه 1391خواهد بود.

نتایج قرعه کشی ساعت 13 روز چهارشنبه 15 آذر ماه بر روی سایت پیش ثبت نام (http://atabat.haj.ir) قابل رویت است.

يادآوري چند نكته مهم:

 پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر است).

پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد).

افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می كنند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند(گروه جدید تشکیل دهند) و عدد گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

فقط 15درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروههای 35 نفره) است؛ بنابراين پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروههای حداکثر تا 7 نفره ثبت نام كنيد.

هر گروه از يك سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشكيل مي‌شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پيش ثبت‌نام سايت درج شود.

هر نفر فقط یکبار و در يك گروه می تواند (بعنوان سرگروه يا همراه) پيش ثبت‌نام كند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت كند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

كدملي و مشخصات تمامي متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغايرت، اطلاعات موجود در پايگاه ثبت‌احوال کشور مبناي عمل خواهد بود، از اين‌رو در ثبت كد ملي دقت مضاعف به عمل آورید.

پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام سه شنبه 14 آذرماه، امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده ممكن نيست.

باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (يا يكي از نزديكان وی) در فرم پيش ثبت‌نام الزامی است.

در صورتيكه تعداد افراد پيش ثبت‌نام شده از ظرفيت اعزام در ماه‌هاي اعلام شده در استان‌هاي مختلف بيشتر باشد، اولويت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعيين و از طریق همین سایت به آنها اعلام می‌شود و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.

قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سكونت سرگروه (قید شده در سیستم)صورت خواهد گرفت. بنابر اين، استان و شهر محل سكونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب كنند. ضمناً كرج و كاشان براساس تقسيمات سازمان حج و زيارت مستقل در نظر گرفته می شود.

تاريخ تولد افراد بايد به صورت كامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمي) در فرم درج شود.

كدملي همه افراد ده رقمي بوده و بايد تمامي ارقام (صفرهاي سمت چپ) آن بطور كامل در فرم ثبت شود.

پس از تكميل فرم و ثبت آن ، اطلاعات دريافتي جهت کنترل نمايش داده مي‌شود، اطلاعات نمايش داده شده را به دقت كنترل و در صورت صحت، گزینه تأييد را انتخاب و نسبت به قطعي نمودن پيش ثبت‌نام خود اقدام كنيد. چنانچه اطلاعات نمايش داده شده صحيح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام كنيد.

پس از قطعي كردن پيش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگيري به گروه تخصيص می دهد كه اين شماره را يادداشت كرده و براي پیگیری های بعدی نزد خود نگهداري خواهید كنيد.

داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ اعزام ضروری است ضمنا فرزندان بالای 17 سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.

فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی به غیر، ممكن نيست.
 
11 آذر 1391 10:14 صبح

ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.