صفحه اصلی | اخبار | سوالات متداول | ارتباط با ما

تمام مقدمات راه اندازی عمره آینده فراهم شده است.

به گزارش سايت سازمان حج و زيارت روز22/09/91در آستانه راه اندازی اعزام عمره گزاران سال 91-92نخستین جلسه شورای عالی مدیریت سازمان حج و زیارت بعداز اتمام عملیات موفق حج تمتع سال 91 با حضور مدیران ارشد سازمان به ریاست جناب آقای دکتر موسوی مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت برگزارشد.

رضائی معاون حج وعمره،عتبات دراین نشست اعلام کرد برنامه ریزی حج سال بعد از هم اکنون آغاز شده وحتی کارهای تامین مسکن حجاج تا حدود 70درصددرمکه و مدینه انجام گرفته است و به خواست خدا اسامی مدیران حج و الویت های تشرف و بقیه امور به موقع و زودتر از گذشته محقق خواهد شد.
وی افزود: مقدمات راه اندازی عمره جدید در ایران و عربستان تا آنجائی که به ما مربوط شودمطابق زمان بندی فراهم آمده است.
ایشان درمورد اسکان،حمل ونقل،تدارکات،نیروی انسانی،ویزا وجدول اعزام عمره توضیحاتی ارائه کرد.

متعاقباًمعاون دفتر نمایندگی سازمان در عربستان میزان پیشرفت در مورد عقد قرار دادهای آشپزخانه وتوافقات نقل بین شهری و درون شهری و حمل بار مسافر را گزارش دادوگفت در زمینه نقل داخل شهری درعمره آتی از اتوبوس های مدل2012 استفاده خواهدشد.

متعاقباً  نصرالله فرهمند مدیر عامل موسسه عمره سعادت مجری عملیات عمره از آمادگی کامل آن موسسه برای انجام  مراحل اجرائی عمره خبردادو از انعقاد قراردادهای اولیه با شرکت های عربستان سعودی سخن گفت واعلام کرداز  ربیع الاول1434اولین پروازها به مقصد عربستان آغاز خواهدشد.

مدیر کل برنامه ریزی پذیرش واعزام اضافه کرد مذاکرات با شرکتهای نقل هوائی برای انتقال معتمرین ایرانیدرحال انجام است و همچنین  به گزارش علی محدث معاون توسعه مدریت و منابع انسانی سازمان مذاکره با شرکت های بیمه و هلال احمر نیزدر مراحل نهائی می باشد.

ضمناًدارندگان اسنادقدیمی عمره بایستی قبل ازمراجعه به کاروانهابه دستورالعمل های صادره از سوی سازمان به منظور یکسان سازی وتبدیل فیش های خود اقدام نمایند.
گفتنی است هزینه های عمره براساس نرخ ارز مبادله ای محاسبه خواهد شدکه جدول آن متعاقباً به اطلاع هموطنان عزیز خواهد رسید .
در پایان جمعبندی جلسه وتوصیه های لازم توسط ریاست محترم سازمان ارائه گردید.

 
25 آذر 1391 9:31 صبح

ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.