صفحه اصلی | اخبار | سوالات متداول | ارتباط با ما

پياده روي ۱۸ ميليون زائر حسيني در اربعين

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي حجت الاسلام والمسلمين اسكندري نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق روز گذشته با جمعي از جانبازان زائر عتبات حسيني در محل هتل شرق الاوسط ديدار كرد.

با اشاره به اينكه يك روزي رزمنده‌ها كه بخشي از آنها شهيد و جانبازان امروز هستند آرزوي زيارت كربلا داشتند گفت امروز فداكاري و جانفشاني و ايثار شما، مسير را براي حضور و زيارت ما و حتي خود مردم عراق باز كرد.

وي خاطرنشان كرد: صدام مامور كشورهايي چون آمريكا، انگليس و اسرائيل براي ايجاد فاصله بين دو كشور ايران و عراق و جدايي ايران از مكتب اهل بيت بود و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نكرد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري ادامه داد: امروزه در ايام اربعين نزديك به ۱۸ ميليون زائر بيش از ۱۰۰ كيلومتر را پياده طي مي‌كنند تا خود را به كربلا برسانند در صورتي كه در زمان صدام ۵ نفر هم اجازه اينكار را نداشتند و همه اينها جز به بركت خون شهدا و ايثار شما عزيزان نيست.

حجت الاسلام والمسلمين اسكندري با اشاره به خاطره اي از اولين سفر خود به كربلا در زمان صدام گفت: در خيمه گاه نوجوان ۱۲ ساله اي به خاطر خواندن چند بيت شعر براي مادران شهدا، توسط بيش از ده مامور عراقي مورد حمله قرار گرفت؛ در حالي كه امروز مراسم دعاي عرفه به صورت مشترك بين ايران و عراق و با حضور هزاران زائر شيعه برگزار مي‌گردد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: اگر امدادهاي غيبي در لحظه لحظه اين انقلاب بوده و سي و چند سال خباثت استكبار و اسرائيل عليه كشور و انقلاب بي اثر بوده، از بركت دعاي بندگان خاص خداوند مي‌متعال مي‌باشد كه از جمله آنان جانبازان و خانواده آنها و خانواده معظم شهدا هستند كه در تمام اين سالها با سختي از اين فرزند يا همسرشان مراقبت مي‌كنند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در پايان تصريح كرد: شهيد در يك لحظه جان شيرين خود را فداي اسلام مي‌كند و در پيشگاه الهي آن هم اجر و ثواب زيادي دارد اما جانباز بيست و اندي سال با صبر و شكيبايي، سختي مي‌كشد و خانواده اش نيز در كنار او با صبر و تحمل مثال زدني، او را همراهي مي‌كنند كه همه اين مسائل در نزد خدا داراي پاداش و اجر بي شمار است.

پس از حجت الاسلام والمسلمين اسكندري، امير حاج علي؛ مسئول هيئت نور الائمه به نمايندگي از جانبازان با تقدير از حضور نماينده بعثه در جمع جانبازان گفت: ما جواناني بوديم كه به فرمان حضرت امام به جبهه رفتيم و وظيفه مان را انجام داديم و انتظاري هم نداريم اما برخي كمبودهايي وجود دارد كه باعث مشكلات عديده اي براي جانبازان و خانواده آنها مي‌شود كه براي حل آن پيشنهاداتي وجود داردكه به صورت مكتوب در اختيار مسئولين قرار خواهيم گذاشت.
 
29 مهر 1392 4:47 بعدازظهر

ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.