صفحه اصلی | اخبار | سوالات متداول | ارتباط با ما

پاسخ به پرسش های متداول دانشگاهیان در خصوص عمره دانشگاهيان

پاسخ به پرسش های متداول دانشگاهیان در خصوص عمره...

1. اینجانب از پذیرفته شدگان ذخیره می باشم، شانس اعزام چه قدر می باشد؟

پس از جمع آوری کلیه مدارک (حدودا دی ماه 90) کاروان بندی آغاز و ظرفیت خالی کاروان ها با استفاده از زائرین ذخیره دانشگاه هایی که نفرات اصلی آن انصراف داده اند، تکمیل می گردد. در صورتی که آن دانشگاه دارای نفر ذخیره نباشد، سیستم به صورت تصادفی یکی از زائرین ذخیره را به شرط کامل بودن مدارک و تکمیل موجودی جایگزین می کند.با توجه به مشکلات دانشجویان از جمله: مشکلات تحصیلی،تهیه هزینه سفر،امتحانات و .. تعدادی از زائرین اصلی منصرف و همه ساله تعداد قابل توجهی از نفرات ذخیره اعزام می گردند.
2. اینجانب مدارک خود را که شامل فرم معافیت تحصیلی و تعهد نامه محضری بوده است را تحویل داده ام، از کجا بفهمم مجوز خروج از کشور این جانب صادر شده یا خیر؟
با مراجعه به سایت لبيك و با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه می توانید از صادر شدن مجوز خروج خود اطمینان حاصل نمائید و در صورت آگاهی از صدور مجوز خروج از کشور، برای درخواست گذرنامه به دفاتر پلیس +10 مراجعه فرمائید.
3. اینجانب برای دریافت وام به بانک ملت مراجعه کرده ام اما بانک  اطلاع ندارد!
دستوالعمل پرداخت وام در سايت لبيك موجود است. از آن پرينت گرفته و همراه خود به بانك ببريد
4. با توجه به مشکل پیش آمده برای دریافت وام، آیا زمان تکمیل موجودی تمدید می گردد؟
تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده و به اطلاع زائرین خواهد رسید.
5. لطفا زمان دقیق اعزام را اعلام فرمائید تا برنامه ریزی کنم.
زمان دقیق اعزام طبق اعلام سازمان حج و زیارت خواهد بود که در حال حاضر هنوز مشخص نشده است.سال گذشته،دانشجویان مجرد بهمن و اسفند،اساتید اسفند ماه و متاهلین در فروردین و اردیبشهت ماه اعزام گردیدند. زمانبندی اعزام زائران در سال 91-90 از طریق سایت لبیک اطلاع رسانی خواهد شد.
6.نحوه آگاهی از تکمیل بودن مدارک به چه شکل می باشد؟
پس از تحویل کلیه مدارک از تاریخ 25/9/90 به بعد مدارک زائرین کنترل می گردد و در صورت داشتن نقص،نوع نقص درج و در صورت کامل بودن مدرک تائید می شود.زائرین می توانند با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه  خود به صفحه نهایی ثبت نام مراجعه  کنند.در  این صفحه پیغام "مدارک کامل است" و یا "نوع نقص" با رنگ قرمز مشخص گردیده است. در صورتی که هیچ کدام از این پیغام ها را مشاهده نکردید تا کنترل مدارک صبر نمائید.
7.مهلت تحویل گذرنامه دانشجویان چه زمانی می باشد؟
25 آذر 90
8. مهلت تحویل مدارک اساتید تا چه زمانی است؟
10/10/90 البته در صورتی که به گذرنامه نیاز ندارید، می توانید مدارک را زودتر تحویل دهید؛اما پس از تحویل مدارک، امکان استرداد گذرنامه وجود ندارد.
9.معنی پیغام "موجودی کمتر از 5 میلیون ریال" چیست؟
بانک موجودی حساب زائرین را در صورتی که افتتاح حساب 250 هزار تومانی کرده باشند به این شکل نمایش می دهد و در مرحله بعد، پس از تکمیل موجودی با این پیغام مواجه می شوید"موجودی بیشتر یا مساوی 8 میلیون ریال و کمتر از 9 میلیون ریال"
10.مبلغ نهایی واریزی برای عمره کودکان چه قدر می باشد؟
همانگونه که در دفترچه راهنما ذکر شده است؛مبلغ تمام شده آنها حدود 70 تا 80 درصد هزینه عمره بزرگسالان(بالای 12 سال) می باشد.با توجه به اینکه قیمت نهایی عمره بزرگسالان هنوز از سوی سازمان حج و زیارت اعلام نشده است،بعد از واریز مبلغ 250 هزار تومان افتتاح حساب برای کودکان، فعلا مبلغ 400 هزار تومان دیگر نیز به این هزینه بیفزائید.لازم به ذکر است افراد بزرگسال شامل سن بالای 12 سال می باشد.
11. آیا هزینه قطعی عمره، مبلغ 000/500/8 ریال است؟
هزینه نهایی عمره احتمالا مقداری کمتر از هزینه فوق می باشد که مبلغ نهایی پس از کاروانبندی توسط سازمان حج و زیارت از حساب دانشجو کسر می گردد و زائر می تواند پس از اطمینان از کسر شدن هزینه سفر باقیمانده موجودی را از حساب خود برداشت نماید.لازم به ذکر است موجودی حساب زائرین برای کاروانبندی نباید کمتر از 850 هزار تومان باشد.همچنین احتمالا هزینه سفر اساتید کمی بیشتر شود، البته هزینه قطعی سفر عمره پس از مشخص شدن کاروانها اعلام خواهد شد.
12.اینجانب 4 قطعه عکس شبیه به گذرنامه ندارم راهنمایی فرمائید.
داشتن حداقل یک قطعه عکس 4*6 مشابه عکس گذرنامه برای صدور ویزا الزامی است و اگر یک قطعه عکس مشابه گذرنامه ندارید،یک عکس جدید مشابه عکس گذرنامه(با همان لباس و زاویه عکس) تهیه نمائید. از اسکن کردن عکس از روی گذرنامه (به دلیل داشتن هولوگرام در گذرنامه) خودداری فرمائید زیرا عکس می بایست دارای کیفیت کافی باشد.
13. آیا امکان تغییر تاریخ پرواز یا تغییر ایستگاه پروازی وجود دارد؟
خیر امکان پذیر نمی باشد.سهمیه در استان ها تعریف شده و جابجایی، مستلزم حذف یک زائر از استان دیگر می باشد.
14. آیا امکان تداخل زمان اعزام با کنکور دانشگاهها و امتحانات وجود دارد؟
حتی الامکان سعی می شود زمان پرواز تداخلی با زمان کنکور و امتحانات نداشته باشد ولی با توجه به یکسری محدودیت ها این امکان وجود دارد.
 
23 آبان 1390 6:27 بعدازظهر

ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.